• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Aleksandra Bolanowska i Filip Cisek w gronie laureatów Wielkiego Testu Wiedzy o Josephie Conradzie

„Żyjemy tak, jak śnimy – samotnie”.

Joseph Conrad

W dniu 30 listopada 2017 roku w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej został przeprowadzony Wielki Test Wiedzy o wybitnym pisarzu literatury angielskiej Josephie Conradzie Korzeniowskim (1857-1924). W konkursowe szranki przystąpiło niemal 60 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. W gronie tym znaleźli się nasi wychowankowie: Filip Cisek i Maria Przybyła z klasy IIB oraz Aleksandra Bolanowska i Kamila Frącek z klasy IIIA.
Turniej wiedzy zorganizowano w ramach obchodów Roku Conrada, który Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił z okazji 160. rocznicy urodzin pisarza. Przypomnijmy, że autor „Lorda Jima” przyszedł na świat w Berdyczowie (dziś: Ukraina) 3 grudnia 1857 roku. Został uznany za największego stylistę wśród twórców literatury angielskiej, a jego utwory na stałe weszły do kanonu lektur szkolnych.

Uczniowie bardzo solidnie przygotowywali się do testu, poznając biografię pisarza oraz jego twórczość. Pytano m.in. o tłumaczkę dzieł Conrada na język polski, o tytuł debiutanckiej powieści, o nazwisko prawnego opiekuna przyszłego pisarza po śmierci jego ojca. Powołane przez organizatora jury oceniało prace w dwu kategoriach wiekowych: odrębnie dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wielki sukces odnieśli: Aleksandra Bolanowska, która zajęła 3. miejsce, oraz Filip Cisek, sklasyfikowany na 4. pozycji. Wielkie brawa dla laureatów, których do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.