• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Andrzejki

Dnia 29 listopada 2017 roku odbyły się szkolne Andrzejki. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęli zabawę o godzinie 16.00. Od samego początku na Andrzejkach panowała cudowna atmosfera – muzyka była świetna, salę oświetlały kolorowe kolektory, uczestnicy zabawy tańczyli solo lub w parach. W połowie imprezy zmęczeni tańcem uczniowie otrzymali napoje i słodycze, dzięki którym mogli odpocząć i zregenerować siły.
Dodatkową atrakcją na Andrzejkach szkolnych była Sala Wróżb przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dzięki wizycie u szkolnych wróżbitów mogliśmy się dowiedzieć kim będziemy w przyszłości, jakim samochodem będziemy jeździć oraz jakie imiona będzie nosić nasza dziewczyna lub chłopak. Wróżbici podeszli do swojego zadania bardzo profesjonalnie – założyli kolorowe kostiumy oraz przygotowali ciekawe rekwizyty. Chcielibyśmy, aby kolejne Andrzejki były równie wspaniałe!

Opracowali: Miłosz Cetnarski, Bartosz Macnar, Radosław Władyka.