• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kolejny sukces naszych szczypiornistek w Podkarpackiej Lidze Juniorek Młodszych

Dnia 10 marca 2019 roku dziewczęta rozegrały pierwszy mecz rewanżowy II rundy z drużyną JKS Jarosław. Nasze szczypiornistki przed własną publicznością udowodniły, że wynik poprzedniego meczu nie był przypadkiem. Współpraca dziewcząt zarówno w obronie jak i w ataku zaowocowały wynikiem 34:16 (18:3). Najwięcej bramek zdobyły: Antonina Szczęsna - 10 oraz Nikolina Samborska - 8. Aktualnie drużyna UKS Handball Posada Górna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dwukrotną przewagą punktową nad zespołem z drugiego miejsca. Mamy ogromną nadzieję, że już nikt nie odbierze dziewczynom prowadzenia i zdobędą upragnione mistrzostwo województwa.
Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska, Kinga Osękowska, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Urszula Rogula, Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Izabela Dudek, Nikola Zięba.
Trenerzy: Grzegorz Argasiński i Mateusz Pieczonka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.