• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki szkoły podstawowej wśród 4 najlepszych zespołów województwa podkarpackiego!

Dnia 27 lutego 2019 roku w Sieniawie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z czterech szkół: SP Grabownica, SP Uherce Mineralne, SP Grodzisko oraz SP Posada Górna. Nasze dziewczęta pewnie wygrały swoje wszystkie mecze i awansowały do najlepszej 4 województwa podkarpackiego!

Wyniki naszych meczów:
Posada Górna - Grabownica 28:6
Posada Górna - Uherce Mineralne 26:9
Posada Górna - Grodzisko 33:7

Skład drużyny: Kornelia Potasiewicz, Judyta Bolanowska, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka, Weronika Dudek, Paulina Ziemiańska, Wiktoria Dworzańska, Weronika Suwała, Weronika Leś, Wiktoria Klimkiewicz, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska, Emilia Węglowska, Julia Przybylska.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim!