• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zwycięstwo w zawodach powiatowych „Baw się z nami”

Dnia 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe „Baw się z nami”. Jest to nazwa zabaw sprawnościowych organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Uczestniczyli w nich uczniowie ze szkół z Iwonicza, Zalesia, Dobieszyna i Posady Górnej. Reprezentanci naszej szkoły znów okazali się najlepsi i awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się 5 czerwca w Strzyżowie.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym sportowcom oraz życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych zmaganiach.
Klasyfikacja końcowa zawodów powiatowych:
1. ZSP Posada Górna
2. SP Dobieszyn
3. SP Iwonicz
4. SP Zalesie