• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Szczypiornistki z Posady Górnej brązowymi medalistkami V Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek w Kraśniku!

W dniach 16-18 marca 2018 roku w Kraśniku nasza drużyna brała udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek. W grupie rywalizowałyśmy z: Piotrkovią Piotrkowem Trybunalskim, Dwójką Lublin, Łukovią Łuków i KMKS-em II. W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z KMKS-em II, który pokonałyśmy z wynikiem 13:6. Kolejne starcie było z Piotrkovią, niestety po walce przegrałyśmy 9:13. Następny mecz grałyśmy Lukovią, którą pokonałyśmy 9:6 (przypominamy, że drużyna ta zwyciężyła w ostatnim turnieju w Ulanie Majoracie). W ostatnim meczu w grupie odnieśliśmy zwycięstwo z Dwójką Lublin wynikiem 21:11. Całą rywalizację zakończyłyśmy na 2. miejscu w grupie przechodząc tym samym to finałowej czwórki. Mecz półfinałowy rozegrałyśmy z KMKS-em I, niestety zakończył się przegraną 10:15 (Maria Przybyła niesłusznie dostała czerwoną kartkę). Mimo wcześniejszego wyniku nie poddałyśmy się i w ponownym starciu pokonałyśmy Piotrkovię 16:6, tym samym kończąc trzydniową rywalizację na 3. miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Nikolina Samborska Handball Posada Górna, a Izabella Rodzinka została najlepszym zawodnikiem naszej drużyny. Drużyna zdobyła upragnione medale!