• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej

Dnia 15 marca 2018 roku w Sieniawie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2007. Stawką w zawodach był puchar Dyrektora Szkoły w Posadzie Górnej - Pana Piotra Ciska, który uroczyście otworzył turniej. Udział w imprezie sportowej zdeklarowało 8 szkół z terenu Gminy Rymanów: Klimkówka, Rymanów, Bzianka, Milcza, Wróblik Szlachecki, Sieniawa, Głębokie oraz Posada Górna. W trakcie zawodów można było dostrzec ogromne zaangażowanie oraz wielką chęć zwycięstwa wszystkich zespołów. Ostatecznym zwycięzcą została drużyna z Rymanowa, która w finale pokonała Klimkówkę. 3. miejsce wywalczyła Posada Górna grająca w składzie: Mateusz Penar, Michał Mrozek, Rafał Szepieniec, Partyk Rij, Mateusz Farbaniec, Szymon Hanus i Klaudiusz Gacek. Po rywalizacji sportowej przyszła pora na wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora Szkoły w Posadzie Górnej. Wszystkie drużyny odebrały z rąk Pana Burmistrza Jana Materniaka i Pani Wicedyrektor Agnieszki Szul piłki, dyplomy a pierwsze trzy zespoły otrzymały dodatkowo puchary.

Dziękujemy wszystkim opiekunom oraz składamy serdeczne gratulacje za ambicję, wolę walki i sportową postawę zawodników. Turniej zorganizowali Panowie Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski.