• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasze piłkarki ręczne szkoły podstawowej wśród najlepszych 4 zespołów województwa podkarpackiego!

W dniu 10 marca 2017 roku w Głowience odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 4 najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji rejonowych: SP Posada Górna, SP Besko, SP Lesko, SP Strzyżów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym z zaliczeniem bezpośrednich spotkań rejonowych. Czas gry 2 x 10 minut. Nasze szczypiornistki zwyciężyły w zawodach uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego (4 najlepsze zespoły roku szkolnego 2016/2017).
Najlepszą zawodniczką turnieju została bramkarka Rodzinka Izabella. Nasze dziewczęta pokazały kolejny raz charakter, pewnie pokonując swoje przeciwniczki. Czwarty rok z rzędu awansowały do wielkiego finału (2016 mistrzostwo województwa i 5. miejsce w Mistrzostwach Polski, 2015 wice-mistrzostwo województwa, 2014 wice-mistrzostwo województwa).
Skład zwycięskiej drużyny: Rodzinka Izabella - kapitan, Szul Julia, Rodzinka Adrianna, Kluska Katarzyna, Różowicz Zuzanna, Penar Katarzyna, Kenar Konstancja, Mazurek Emilia, Rygiel Aleksandra, Pitrus Eliza, Władyka Jadwiga.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • SP Besko - SP Strzyżów 6:3
 • SP Posada Górna - SP Besko 8:6
 • SP Besko - SP Lesko 6:5
 • SP Strzyżów - SP Lesko 3:2
 • SP Lesko - Sp Posada Górna 1:6
 • SP Posada Górna - SP Strzyżów 13:4

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Posada Górna 6 pkt
 2. SP Besko 4 pkt
 3. SP Strzyżów 2 pkt
 4. SP Lesko 0 pkt

Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla naszych dziewcząt!