• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

1. miejsce pierwszoklasistów w Gminnej Mini Olimpiadzie Sportowej

W dniu 22 lutego 2017 roku w Hali Sportowej w Sieniawie odbyła się Mini Olimpiada Sportowa. Na starcie stanęło 7 zespołów z oddziałów przedszkolnych i 9 drużyn pierwszoklasistów z Gminy Rymanów. Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. Po uroczystym otwarciu, 4 - osobowe zespoły, reprezentanci szkół, rywalizowali w 6 konkurencjach: sztafeta z pałeczkami, wyścigi z piłkami, przenoszenie piłeczki na paletce, rzuty do celu, strzały na bramkę oraz pokonywanie toru przeszkód. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna z ZSP w Posadzie Górnej. Nasi pierwszoklasiści w składzie: Blanka Krzysztyńska, Maja Niemczyk, Bartosz Frącek oraz Kornel Ziemiański zdobyli 1. miejsce. Pokonali 8 zespołów ze szkół naszej gminy. Puchar i złote medale odebrali z rąk zastępcy burmistrza - Pana Jana Materniaka oraz dyrektor GOK - Pani Danuty Litarowicz. Gratulujemy pierwszakom zwycięstwa i postawy godnej prawdziwego sportowca.
Uczniów do turnieju przygotowywała nauczycielka Urszula Koźma.

Aktualna godzina

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Kartka z kalendarza

24 Października 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest,
Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał,
Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało 69 dni.