• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pan Grzegorz Argasiński i Alicja Staroń w gronie laureatów XVI Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego w 2016 roku

Dnia 16 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Korczynie został rozstrzygnięty XVI Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego w 2016 roku. Plebiscyt mógł odbyć się dzięki organizatorom, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, dziesięć urzędów gminnych z terenu powiatu krośnieńskiego i tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Na listach wytypowanych przez Kapitułę znalazły się nazwiska osób, które mają na swym koncie sportowe sukcesy i osiągnięcia. Swoich faworytów spośród kilkudziesięciu kandydatów wybierali czytelnicy tygodnika „Nowe Podkarpacie”.
Najpopularniejszym sportowcem powiatu krośnieńskiego została Alicja Staroń (uczennica z klasy IIIb), piłkarka ręczna, zawodniczka Klubu Sportowego Handball Posada Górna, która była również najmłodszą z nominowanych do plebiscytu sportowców. Za najpopularniejszego trenera uznano Pana Grzegorza Argasińskiego, trenera piłki ręcznej w Uczniowskim Klubie Sportowym GEM Posada Górna i nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Tytuł najpopularniejszego działacza otrzymał Pan Krzysztof Krukar, prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego BESKID w Posadzie Górnej.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego – Zajdla. Nagrodzonym i nominowanym nagrody wraz z podziękowaniami i gratulacjami wręczali: poseł na Sejm Bogdan Rzońca, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wójtowie i burmistrzowie gmin, prezes tygodnika „Nowe Podkarpacie” Tadeusz Więcek, wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Bogdan Józefowicz.
Gratulujemy!