Tradycją naszej szkoły stał się Mikołajkowy Turniej Sportowy „Zabawy z Mikołajem” organizowany dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. W dniu 6 grudnia 2019 roku na starcie stanęło 93 wychowanków. Przed rozpoczęciem turnieju zawodnicy złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali uczciwą walkę, zgodną współpracę i świetną zabawę. Podzieleni na grupy, rywalizowali w wielu mikołajkowych konkurencjach. Najwięcej radości wywołały w tym roku międzyklasowe zawody w gry zespołowe. Walka była zaciekła, doping ogromny, emocji wiele. Nie było wygranych i przegranych. Wszyscy uczestnicy za ogromny hart ducha, postawę godną prawdziwego sportowca zostali obdarowani cukierkami. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, zabawa była wspaniała. Turniej był świetnym prezentem dla dzieci z okazji mikołajkowego święta.
Organizatorkami zawodów były Panie: Urszula Koźma i Monika Rygiel.
W czwartek 5 grudnia 2019 roku klasy piąte razem z Paniami: Iwoną Kucią, Edytą Krukar i Agnieszką Kindlik, wybrały się na wycieczkę do Krosna. Pierwszą mikołajkową atrakcją było obejrzenie filmu „Był sobie pies 2” w Artkinie. Każdego z nas wzruszył ten ciepły film opowiadający o odważnym i lojalnym psie, który dba o szczęście swoich najbliższych. Słoneczna pogoda w ten grudniowy dzień nam dopisała i spacerem udaliśmy się przez rynek do Muzeum Rzemiosła. Na miejscu pan przewodnik, prezentując zbiory muzeum, ciekawie opowiadał nam o takich zawodach jak: szewc, snycerz, rymarz, tkacz. Kameralny nastrój oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami sprawiły, że czuliśmy się jak w domu. Mogliśmy wziąć do ręki narzędzia i wyroby rzemieślnicze. Dziewczęta pozowały do zdjęć w pięknych kapeluszach wykonanych przez modniarza.
Dnia 2 grudnia 2019 roku grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej wraz z opiekunami – Panią Agnieszką Kwolek-Śliwką oraz Panem dyrektorem Piotrem Ciskiem – udała się na spektakl anglojęzyczny „Tom Sawyer”. Grupa teatralna TNT Theatre Britain zaprezentowała adaptację sztuki w oparciu o powieść Marka Twaina w Instytucie Muzycznym w Rzeszowie. TNT Theatre Britain to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich. Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Potrafią one zaspokoić gusta każdej, nawet najbardziej wymagającej publiczności. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim; występują w nich „native speakers” – aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów.
„Moje życie jest w moich rękach, swoimi wyborami zapiszę swoją przyszłość”.
Barbara Baraladi
Uczniowie klasy 3a i 3b szkoły podstawowej zrealizowali program profilaktyczny edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który rekomendowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu. Nad programem pracował interdyscyplinarny zespół pedagogów, lekarzy i psycholog z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w czasie, których poznały bohaterkę programu wiewiórkę Wiki. Towarzyszyła ona im przez cztery tygodnie. Wiewiórka pokazała dzieciom jak należy się prawidłowo odżywiać, oraz jak ważne jest uprawianie sportu i odpowiedni ubiór dostosowany do pogody.
„Słowa nie powinny być większe od czynów”.
Henryk Sienkiewicz
W dniu 29 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce podczas obchodów Dnia Patrona poznaliśmy wyniki 14. edycji Konkursu Literackiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, adresowanego do uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.
W tym prestiżowym turnieju, cieszącym się dużą popularnością wśród środowisk szkolnych, objętym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, którzy odnieśli wielki sukces. Ich teksty literackie, podejmujące ważne tematy o uniwersalnym przesłaniu, cechujące się niezwykłą urodą języka i stylu, zyskały uznanie w oczach jurorów. W kategorii klas IV-VI tytuł laureata zdobyła Alicja Hanus, a Gracjan Tworek zdobył wyróżnienie (oboje z klasy VB).