• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Szczęśliwy Numerek”

Samorząd Uczniowski informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 w szkole w Posadzie Górnej funkcjonuje „Szczęśliwy Numerek”. Od poniedziałku 23 września br. dziennik elektroniczny w każdym dniu zajęć lekcyjnych będzie losował jeden numer z listy uczniów. Uczniowie o wylosowanym numerze są zwolnieni w danym dniu z odpowiedzi ustnej na ocenę. Regulamin „Szczęśliwego Numerka” dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Samorząd Uczniowski.

In the school shop – zakupy w sklepiku szkolnym po angielsku

Metoda komunikatywna, zwana również metodą komunikacyjną, to komunikacyjna metoda nauki języków obcych. Uczniowie używają języka w różnych kontekstach, w sytuacjach zaczerpniętych z życia codziennego, przez co uczą się komunikatywnej znajomości języka. Rozwinięte zdolności przekładają się na swobodne porozumiewanie się w danym języku obcym oraz odpowiednią biegłość językową.
Dnia 20 września 2019 uczniowie klasy 4a, podczas zajęć języka angielskiego, przedstawiali dialogi w sklepiku szkolnym w języku angielskim. Kontekst sytuacyjny oraz pomoce naukowe były silną motywacją do nauki dla czwartoklasistów, którzy świetnie prezentowali swoje kwestie.

Spotkanie z policjantem

Dnia 18 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem policjantem dla uczniów klas 0-3. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał  jak należy postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dzieci. Uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek i rad dotyczących zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Pan policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz przypomniał, iż nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Zwrócił również uwagę, iż każdy uczeń powinien posiadać elementy odblaskowe, gdyż dzięki nim jest widoczny na drodze. Uczestniczące w spotkaniu dzieci szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszem policji, chętnie zadawały pytania oraz udzielały trafnych, mądrych odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy Panu policjantowi za wizytę w szkole. Oby zdobyta wiedza zawsze była prawidłowo wykorzystywana w praktyce i nigdy nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków z udziałem naszych uczniów.

Ogłoszenie Rady Rodziców

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej zwraca się z prośbą do trójek klasowych o 100% frekwencję na zebraniach rady. Szanowni Państwo, od Was zależy dobro i rozwijanie się naszej młodzieży. Zachęcamy do odwiedzania strony szkoły, jak i zakładki Rady Rodziców. Tam będą na bieżąco zamieszczane informacje.

Ogłoszenie Rady Rodziców

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej informuje, że składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 60 zł. Wymienioną składkę płaci tylko jedno dziecko (najstarsze) do wychowawcy klasy. Jeżeli wolą rodzica jest wpłata na pozostałe dzieci całej kwoty lub jej część, będzie to miłym gestem. Prosimy o wpłatę do 30.10.2019 roku.

                                                                                                                                        Rada Rodziców

Pomóż spełnić marzenie Bartka!

„Otwórzmy Bartkowi drzwi do zewnętrznego świata”

Samorząd Uczniowski informuje, że na terenie naszej szkoły prowadzi akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty” 2019/2020 we współpracy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty. Akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który mimo swojej niepełnosprawności uwielbia podróżować i marzy o skuterze inwalidzkim Companier.
Jeśli chcesz dołączyć do akcji – kup cegiełkę i pomóż spełnić marzenie Bartka!