• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zabawę karnawałową, która odbędzie się:

 • dnia 24 stycznia br. (czwartek) od godz. 16.00 do godz. 19.00 dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum,
 • dnia 31 stycznia br. (czwartek) od godz. 8.30 do godz. 11.30 dla uczniów klas 0 - 3 szkoły podstawowej.

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 15 stycznia 2019 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Zmiana planu lekcji

Od dnia 14 stycznia br. rozpocznie się drugi semestr roku szkolnego 2018/2019 i nastąpi zmiana planu lekcji.

Z nowym planem lekcji można zapoznać się TUTAJ

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 13 stycznia 2019 roku uczennice Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej brały udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo niesprzyjającej pogody dziewczyny dzielnie kwestowały na szczytny cel i zebrały łącznie kwotę 3600,74 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli WOŚP.

W akcji brały udział: Blanka Krzysztyńska, Kornelia Potasiewicz, Aleksandra Rygiel, Diana Kolanko, Judyta Bolanowska, Maria Przybyła, Kamila Małek, Joanna Głowacka, Otylia Landsmann, Sara Pitrus, pod opieką Pana Józefa Krzysztyńskiego.

Pan Grzegorz Argasiński Trenerem 2018 Roku Województwa Podkarpackiego!

Dnia 11 stycznia 2019 roku zakończyło się głosowanie w 59. Plebiscycie Sportowym „Nowin” organizowanym przez Gazetę Codzienną Nowiny. Laureaci zostali wybrani w głosowaniu Czytelników. Tytuł „Trenera Roku” w finale wojewódzkim zdobył nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej – Pan Grzegorz Argasiński!
Nauczyciel w trakcie swojej pracy odniósł wiele sukcesów, wśród których warto wymienić:

 • zdobył mistrzostwo województwa w latach:

2014/2015 trójbój lekkoatletyczny dziewcząt,
2015/2016 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt,

Czytaj więcej...

Trzecioklasiści na występie kolegów z OREW-u

W dniu 10 stycznia 2019 roku w GOK-u w Rymanowie uczniowie klasy 3a naszej szkoły obejrzeli spektakl bożonarodzeniowy „Jest taki dzień”. To wzruszające widowisko teatralne w wykonaniu wychowanków i nauczycieli OREW-u w Rymanowie przybliżało wszystkim polskie zwyczaje i tradycje. Trzecioklasiści podziwiali grę aktorską swoich rówieśników, świąteczną scenografię, z uwagą słuchali pięknych kolęd i pastorałek. Po przedstawieniu, za kulisami, spotkali się ze swoimi kolegami z ośrodka rehabilitacyjnego.
Serdecznie gratulujemy wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i opiekunom wspaniałego występu. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszych pomysłów scenicznych, co roku tak samo pięknych i wzruszających.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią Urszulą Koźmą.