• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki naszej szkoły Wicemistrzyniami Województwa Podkarpackiego 2023 roku!

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rzeszowie rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze drużyny, które miały za sobą eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe, półfinały i baraż: SP Nr 18 Rzeszów, SP Wampierzów, SP Pruchnik, SP Posada Górna.
Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Cztery spotkania zakończyły się różnicą mniej niż trzech bramek. Nasze dziewczęta zwyciężyły w dwóch spotkaniach i uległy w jednym.
Dziewczęta kolejny raz pokazały i uwodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali). Nie ma dla Nich rzeczy niemożliwych. Zdobyły dla szkoły 32. medal w historii. Na uwagę zasługuje fakt, że szczypiornistki SP Posada Górna od 2012 roku zdobywają medale i jako jedyna szkoła w województwie nieprzerwanie występują w finałach. W historii zdobyły już 15 tytułów mistrzyń Podkarpacia w zawodach szkolnych jak i klubowych w ciągu 9 lat, to również wydarzenie bez precedensu.

Wyniki spotkań finałowych:
SP Posada Górna - SP Nr 1 Pruchnik 5:7
SP Nr 18 Rzeszów - SP Wampierzów 8;3
SP Posada Górna - SP Nr 18 Rzeszów 8:7
SP Nr 1 Pruchnik - SP Wampierzów 9:7
SP Posada Górna - SP Wampierzów 11:6
SP Nr 1 Pruchnik - SP Nr 18 Rzeszów 8:7

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Nr 1 Pruchnik
2. SP Posada Górna
3. SP Nr 18 Rzeszów
4. SP Wampierzów

Skład naszych medalistek: Anna Ziajka – kapitan, Zuzanna Szwarc, Lena Wiernusz, Julia Szepieniec, Julia Mazurek, Emilia Klimkiewicz, Nikola Klimkiewicz, Sandra Franków, Wiktoria Dereniowska, Hanna Michalska, Alicja Rajs, Amelia Penar, Zuzanna Zięba, Nadia Puchta, Jagoda Sabat.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewcząt i trenera!