• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w dniu 27 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „My spod znaku orła i flagi biało-czerwonej”. W odpowiedni nastrój wprowadził nas Filip, uczeń klasy 3a, brawurowym wykonaniem piosenki „Flaga biało-czerwona” z repertuaru Lenki Sobczyk. Następnie sceną zawładnęli uczniowie klasy 7a. Konferansjerzy przypomnieli najważniejsze daty i zdarzenia z dziejów Rzeczpospolitej XVII i XVIII w. oraz naświetlili zgromadzonemu audytorium trudną sytuację polityczno-gospodarczą tamtej epoki. Następnie młodzi artyści w formie widowiska teatralnego przedstawili, jak ważnym wydarzeniem nie tylko dla Polski, ale również dla Europy było uchwalenie Konstytucji Trzeciomajowej. Mogliśmy „podsłuchać” rozmowę Carycy Katarzyny z królem Prus, Fryderykiem i cesarzem Austrii, Józefem, zobaczyć desperacką próbę ratowania Ojczyzny przez Tadeusza Rejtana, czy przysłuchiwać się obradom Sejmu Wielkiego.

Wszyscy wykonawcy doskonale się zaprezentowali, pokazując swój niebagatelny talent artystyczny. Całości dopełniły piosenki Jacka Kaczmarskiego i Marka Grechuty w wykonaniu zarówno siódmoklasistów jak i Julii i Mai, utalentowanych uczennic z klasy 6a.
Na zakończenie głos zabrał Pan dyrektor, przypominając zebranym o ogromnym znaczeniu wydarzenia, jakim stało się uchwalenie najważniejszej „Ustawy rządowej” w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie, a druga w świecie po Stanach Zjednoczonych ustawa zasadnicza, będąca bardzo śmiałą, jak na owe czasy, próbą zreformowania ustroju Polski szlacheckiej w duchu nowych ideałów wieku oświeconego.
Uczniom w przygotowaniu programu artystycznego pomagali: Panie Anna Bałuka, Urszula Chmiel i Aneta Skóra oraz Pan Bogusław Malinowski.