• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Mężczyzn w klasie 6b

„Czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem?”

Andrzej Sapkowski

W dniu 10 marca 2023 roku Pan Waldemar Kilar oraz wszyscy chłopcy z klasy 6b zostali obdarowani przez dziewczęta wspaniałymi prezentami. W taki sposób uświetniono obchodzony w wielu krajach świata Dzień Mężczyzn. Julia Szepieniec, przewodnicząca klasy, złożyła przedstawicielom płci męskiej najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, miłości i spełnienia marzeń, po czym jej koleżanki wręczyły upominki. Były to specjalnie dedykowane skarbonki z humorystycznym nadrukiem „Twój pierwszy milion”. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Oby w niedalekiej przyszłości wróżba się spełniła, a każdy z chłopców z klasy został rekinem biznesu. Szczególne podziękowania należą się Pani Patrycji Szepieniec oraz Pani Annie Mazurek za wzorowe zorganizowanie uroczystości.