• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs „Leon”

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „LEON” powstał w 2013 roku. Ma on na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności przedmiotowych, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. „Leon” skierowany jest do dzieci szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie z klasy 3b naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej. W kategorii matematycznej uczestniczyło 3760 uczniów, natomiast ze sprawności zintegrowanych 2543 uczestników z całej Polski. Miło nam poinformować, że uzyskali oni wysokie wyniki, wśród których znalazło się trzech laureatów:

 

Kategoria matematyka

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Miejsce w Polsce

1.

Wiktoria Wolska

tytuł laureata/ 5. miejsce

2.

Weronika Misiura

tytuł laureata/ 9. miejsce

3.

Agata Szepieniec

tytuł laureata/ 10. miejsce

4.

Małgorzata Lorenc

19. miejsce

5.

Zofia Szul

20. miejsce

6.

Alicja Wiśniowska

20. miejsce

7.

Julia Wołczańska

21. miejsce

8.

Zuzanna Hanus

22. miejsce

Kategoria zintegrowane sprawności

1.

Agata Szepieniec

20. miejsce

2.

Julia Wołczańska

21. miejsce

3.

Weronika Misiura

23. miejsce

4.

Wiktoria Wolska

23. miejsce

5.

Alicja Wiśniowska

26. miejsce

6.

Małgorzata Lorenc

27. miejsce

7.

Zuzanna Rygiel

33 miejsce

Opiekun – Monika Rygiel.