• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Najmłodsi kultywują tradycje tłustego czwartku

Jednym z najsłodszych dni w roku jest tłusty czwartek, ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W dniu 11 lutego 2021 roku dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej pielęgnowały ten dawny, polski zwyczaj. Z zainteresowaniem poznawały tradycje związane z obchodami tłustego czwartku oraz legendy i fakty historyczne przybliżające historią pączka. Pogłębiły też wiedzę na temat przysłów poświęconych zapustom. Poznały również pracę cukiernika i przepis na wyborne pączki i faworki.
Z niecierpliwością czekały na słodkości. Wspólne ucztowanie poprzedziło zdobienie sali lekcyjnej, nakrywanie stołów, na których królowały pączki z marmoladą, powidłem i kremem oraz smaczny chrust.

Wszyscy zajadali się smakołykami, gdyż zgodnie ze starym, polskim powiedzeniem, ilość pączków zjedzonych w tłusty czwartek wpływa na szczęście i pomyślność w całym roku.
W ostatki nie mogło zabraknąć zabaw i tańców przy muzyce. Było dużo śmiechu oraz radości ze wspólnego świętowania.