• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pasowanie na ucznia

„Ślubuję być dobrym Polakiem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę.
Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą.
Swym zachowaniem i nauką pragnę sprawiać radość sobie, rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce”.

W dniu 13 października 2020 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Następnie Pan dyrektor Piotr Cisek dokonał ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej”.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawczynię pamiątkowych dyplomów. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali uczniowie, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne. Ten dzień z pewnością pozostanie uczniom w pamięci. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów. Uroczystość ślubowania klasy 1a przygotowała wychowawczyni – Alicja Zajdel oraz Alicja Szymanowska, Aneta Skóra i Bogusław Malinowski.