• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Chłopaka w klasie 4b

„Aby słońce na niebie świeciło zawsze dla Ciebie”.

W dniu 30 września 2020 roku uczennice z klasy 4b przygotowały niespodzianki dla swych kolegów oraz dla wychowawcy Pana Waldemara Kilara. Okazją ku temu był obchodzony Dzień Chłopaka. To święto nastolatków od lat cieszy się dużą popularnością w naszej szkole, dlatego dziewczęta, zachowując wszelkie obowiązujące restrykcje sanitarne, postanowiły obdarować kolegów wspaniałymi upominkami. Nie obeszło się bez oryginalnych życzeń, które poniżej cytujemy:
„Życzymy każdemu chłopcu:
• ciastek – tylko tych najsłodszych,
• samochodów – tylko tych najszybszych,
• zabaw – tylko najweselszych,
• przygód – tylko najciekawszych,
• butów – takich najlżejszych, w których można wszędzie dotrzeć”.
Niech te słowa będą podziękowaniem dla wszystkich chłopców za ich szarmanckie traktowanie dziewcząt i wysoką kulturę osobistą.