• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Błyskawiczna pomoc charytatywna dla Aleksandry Kaczkowskiej

„Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu, w każdym życzliwym słowie i przyjaznym geście, w każdym pomocnym czynie. Kawałek raju jest w każdym sercu, które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego, w każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem. Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce jak klucz do raju”.

Phil Bosmans

W dniu 11 maja 2020 roku uczniowie klas ósmych przekazali pieniądze w wysokości 3 tys. zł na leczenie pochodzącej z naszego regionu 16-letniej Aleksandry Kaczkowskiej, uczennicy pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Naftowo – Gazowniczych w Krośnie. Jej historia, opisana w artykule „Ich świat odwrócił się o 180 stopni. Ola i jej tato walczą z rakiem”, opublikowana na portalu internetowym krosno24.pl, mocno poruszyła młodzież, która bardzo przychylnie i jednogłośnie odpowiedziała na apel wychowawców: Pani Alicji Szymanowskiej i Pana Waldemara Kilara, by pomóc dziewczynie w walce z chorobą nowotworową.

Największą życiową pasją Oli jest taniec. Od kilku lat ćwiczy w Akademii Fragolin Chearleaders. Razem ze swoją grupą występowała podczas meczów koszykówki drużyny Miasto Szkła Krosno. Brała też udział w wielu zawodach tanecznych. Niestety, kilka miesięcy temu musiała porzucić swą pasję i rozpocząć kosztowne leczenie.
Jesteśmy głęboko przekonani, że Ola, zawsze pełna zapału i werwy, zaangażowana, ciekawa świata, z entuzjazmem realizująca swe marzenia, niebawem wygra z rakiem i na powrót będzie mogła realizować swe życiowe plany. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: uczniom i ich rodzicom za wspaniały dar serca, za hojność, altruizm i empatię. Wierzymy, że warto pomagać, bo dobro powraca. Ola jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Więcej o naszej bohaterce można przeczytać TUTAJ.

Jeśli ktoś z naszych czytelników chciałby wesprzeć finansowo leczenie Aleksandry Kaczkowskiej, podajemy dane fundacji:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
ul. Poznańska 14/8
84-230 Rumia
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „2626 pomoc dla Oli Kaczkowskiej”