• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trudny czas

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. W obecnej chwili w każdym domu rozmawiamy o koronawirusie, młodsze dzieci nie bardzo rozumieją co się dzieje dlatego osoby dorosłe powinny im wyjaśnić w przystępny sposób trudną sytuację. Istotnie podstawową kwestią w aktualnej sytuacji jest redukcja lęku. Z drugiej strony w przypadku starszych dzieci zwrócenie uwagi na poczucie odpowiedzialności i ograniczenie ryzykownych zachowań. Dzieciom zarówno starszym jak i młodszym udzielają się stany emocjonalne rodziców, szczególnie mocne i wyraziste jak lęk. Dlatego w postępowaniu dorosłych ważne jest ujawnianie racjonalnych zachowań i nie uleganie panice.
Uczniowie nie możecie chodzić do szkoły na zajęcia, ale możecie skorzystać z technologii informatycznych, które pozwalają na różne sposoby komunikować się. Nie jest to dla Was coś nowego, ponieważ na co dzień korzystacie z Internetu w szerokim jego pojęciu.
Uczniowie klas ósmych przed Wami duże wyzwanie, a zarazem czeka Was ważny egzamin, który zadecyduje poniekąd o przyszłości. Bo jak każdy macie swoje plany i marzenia. Dlatego ten czas powinniście wykorzystać maksymalnie na powtórzenie wiadomości i bieżącą naukę.

Oprócz zdalnej nauki i prac domowych pozostaje jeszcze czas na przyjemności, rozrywkę .W zaciszu domowym mając dostęp do Internetu możecie miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Wybrać się na wirtualne wycieczki nie tylko po Polsce, ale po całym świecie. Zwiedzić piękne miejsca i odwiedzić nieznane miasta, wstąpić do muzeów i obejrzeć ciekawe zabytki kultury. Można odwiedzić Narodową Bibliotekę Cyfrową „Polona” i skorzystać z bogatych jej zasobów: książek, czasopism, rękopisów, map i atlasów. Poza tym można obejrzeć dużo ciekawych filmów, spektakli teatralnych i teatrzyków dla najmłodszych. Możecie posłuchać ulubionej muzyki, odkryć coś nowego, nowe pasje no co wcześniej brakowało czasu. A dla ciała? możecie sami wykonywać ćwiczenia fizyczne. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest odpowiednie i zdrowe odżywianie się, sen, odpoczynek oraz higiena osobista.
Myślę, że to nowe doświadczenie jest dla nas wszystkich lekcją z której musimy wyciągnąć wnioski i poniekąd nauczyć się żyć w innej i trudnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie wszystko wróci do normalności i wrócimy do naszej szkoły. Do zobaczenia.

Pedagog szkolny Ewa Barańska