• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zimowe zabawy klasy 1b

„Zabawa, to działanie, które jest całkowicie pozbawione celu i przymusu, a przy tym angażuje i wypełnia wszystkie siły dziecka...”

J.M. Ratzinger

Zima w końcu dała o sobie znać. Postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia. W piątkowy poranek dzieci z klasy 1b wyszły do ogrodu szkolnego. Najpierw ulepiły bałwana. Potem była bitwa na śnieżki. Kilka osób zrobiło nawet orzełka na śniegu. I chociaż zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno, nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.
Zachęcamy rodziców do zabaw na śniegu – warto do wspólnej zabawy zaprosić całą rodzinę, a nawet znajomych wraz z ich dziećmi. Im nas więcej, tym weselej, a i dorośli mogą, budząc swoje wewnętrzne dziecko, świetnie się bawić przy lepieniu bałwana czy wojnie na śnieżki.