• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Święto Babci i Dziadzia

„Chylimy głowy w podzięce za Wasz trud i serce”.

W karnawałowy wieczór 1 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej swą wdzięczność dla ukochanych dziadków wyrazili wnukowie z klas 0-3.
Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Pan burmistrz Wojciech Farbaniec, radny Posady Górnej Pan Tomasz Rajnik, sołtys Pan Józef Ziajka oraz przewodnicząca Koła Kobiet Pani Elżbieta Krukar. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Pan Piotr Cisek, który podziękował licznie przybyłym seniorom za obecność i złożył okolicznościowe najserdeczniejsze życzenia. Na program artystyczny zaprezentowany przez uczniów złożyły się piosenki, wiersze, skecze i tańce dedykowane babciom i dziadkom, którzy ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. Goście zostali zaproszeni również na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały jak wielkie znaczenie dla nich mają takie spotkania i chwile spędzone w naszej szkole.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej