• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Niezwykłe wyróżnienie! Grzegorz Argasiński, trener piłki ręcznej w Posadzie Górnej, odznaczony srebrną odznaką „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”

„Życie nie wymaga od nas bycia najlepszymi, tylko starania się ze wszystkich sił”.

H. Jackson Brown Jr

W dniu 31 stycznia 2020 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Rymanowie w obecności burmistrza Wojciecha Farbańca i wiceburmistrza Grzegorza Wołczańskiego, radnych i dyrektorów placówek samorządowych z gminy Rymanów, odbyła się niecodzienna uroczystość. Grzegorz Argasiński, nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki ręcznej UKS Handball Posada Górna, odebrał z rąk profesora Michała Spiesznego, dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie i członka Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce srebrną odznakę „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”. To zaszczytne wyróżnienie przyznała Kapituła Odznaczeń i Medali ZPRP za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej.

Profesor Michał Spieszny, w imieniu prezesa PZPR Andrzeja Kraśnickiego, wygłosił laudację, w której przedstawił najważniejsze osiągnięcia laureata tej prestiżowej nagrody. Grzegorz Argasiński, zatrudniony w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, dzięki wyjątkowej determinacji i niezwykłej charyzmie dał się poznać jako ambitny trener i wychowawca młodzieży, który potrafił zarazić pasją sportu dziewczęta, trenujące piłkę ręczną w trzech kategoriach wiekowych: młodziczka młodsza, młodziczka, juniorka młodsza. Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu i niezłomności wypromował Posadę Górną, która stała się czołowym ośrodkiem rozwoju piłki ręcznej nie tylko na mapie Podkarpacia, ale także Polski. Grzegorz Argasiński od 2004 roku, dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, pasji i oddaniu, zbudował silne drużyny dziewcząt, niemające sobie równych w zawodach i turniejach piłki ręcznej w regionie. W 2012 roku powołał do życia Uczniowski Klub Sportowy Handball Posada Górna, który szybko stał się prężnie działającym podkarpackim centrum szkolenia piłkarek ręcznych. Jako koordynator ogólnopolskiego programu „Gramy w Ręczną” wykazał się talentem organizacyjnym i wybitnymi zdolnościami trenerskimi, ustawicznie doskonaląc swe kompetencje i podnosząc kwalifikacje, prowadząc przy tym kadry młodzieżowe województwa podkarpackiego. Otrzymał medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego w 2016 i 2019 roku, przyznany przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy.
Grzegorz Argasiński zdobył uprawnienia trenerskie. Poszczycić się może licencją klasy B, uprawniającą go do trenowania zespołów młodzieżowych i seniorskich, w tym drużyn pierwszoligowych w Polsce. Jego praca daje wspaniały plon w postaci nie tylko medali zdobywanych przez podopieczne w imprezach mistrzowskich. Wychowanki kontynuują karierę sportową, decydując się na naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a jedna z nich Urszula Rogula, grająca na pozycji rozgrywającej, została powołana do kadry Polski i wraz z reprezentacją będzie walczyć w bieżącym roku w mistrzostwach świata w Szwecji. Eksperci wróżą jej piękną przyszłość, kreując ją na gwiazdę żeńskiego handballa w Polsce.
Wśród największych sukcesów Grzegorza Argasińskiego wymienić wypada aż 11 tytułów mistrza województwa podkarpackiego w trzech kategoriach wiekowych w rywalizacji zarówno szkół, jak i klubów sportowych. Niebywałym osiągnięciem, wręcz bezprecedensowym, trenera Argasińskiego było zdobycie podwójnej korony, czyli wywalczenie w jednym sezonie złotych medali zarówno przez zawodniczki ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Tak spektakularny sukces w ciągu ostatnich trzech lat został powtórzony, czego nie osiągnął wcześniej w krótkim odstępie czasu żaden ze szkoleniowców na Podkarpaciu.
Wspomnieć trzeba, że przyznanie srebrnej odznaki „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w historii to zaszczytne, resortowe wyróżnienie odebrał mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Przypomnijmy, że odznaka „Za Zasługi dla Sportu” to odznaczenie cywilne , które może zostać przyznane trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu, m.in. za wysokie wyniki sportowe wychowanków osiągnięte we współzawodnictwie sportowym w sporcie szkolnym, akademickim, wojskowym oraz we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.
Zasłużona nagroda była wyrazem wdzięczności za pasję krzewienia kultury fizycznej, za determinację i zapał w realizacji marzeń i celów, przyznana przez środowisko piłki ręcznej w Polsce. To przykład docenienia zasług Grzegorza Argasińskiego, położonych na polu rozwoju handballa na Podkarpaciu. Stanie się na pewno dla laureata impulsem do pracy i motywacją do dalszego rozwoju.