• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W środę 20 listopada 2019 roku klasy drugie naszej szkoły zwiedziły krośnieńską galerię szkła oraz uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. Uczniowie poznali na czym polega tworzenie szkła, słuchali o historii jego produkcji, zwiedzali dawne piwnice krośnieńskich mieszczan.
Największą atrakcją wyjazdu były warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, czyli malowanie bombek choinkowych. Zdobienie odbywało się za pomocą farb akrylowych i brokatów, a wzory na bombkach były niepowtarzalne, bo autorskie każdego dziecka. Wszyscy pracowali bardzo sumiennie, gdyż ozdobione przez siebie bombki uczniowie zabierali do domu. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, uczniowie nabyli nowe umiejętności i zdobyli wiele cennych informacji o regionie i jego walorach.