• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W świecie greckich bogów i mitów

Uczniowie klasy 5a poznając na lekcjach historii starożytną Grecję zafascynowali się nią. Zrodziła się myśl by jeszcze bliżej poznać niektóre zagadnienia pracując nad grą planszową. Temat przewodni dotyczył greckich bogów i mitologii. Młodzi twórcy w większości pracowali w parach. Z tej współpracy zrodziły się wspaniałe pomysły, ciekawe rozwiązania. Niemal profesjonalnie przygotowane prace wzbudziły zachwyt. Należało wykazać się wiedzą i sprytem by osiągnąć upragniony cel.
• Kto zabił Minotaura?
• Na jakiej wyspie mieszkał Odyseusz?
• Kim był Syzyf?

• Kto dał ludziom ogień?
• Do kogo należał Cerber?
Te i wiele innych pytań padło w grach przygotowanych przez uczniów. W pracach nad projektem towarzyszyła im wielka troska o szczegóły zarówno w kwestii merytorycznej jak i technicznej. Firma Trefl, ALEXANDER, czy inni wydawcy gier edukacyjnych powinni skontaktować się z naszymi młodymi twórcami, by ich pomysły wprowadzić w szeroki obieg.
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy umysłowej!