• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas trzecich do Krakowa

W dniu 18 października 2019 roku uczniowie klas trzecich, pod opieka Pań: Alicji Zajdel, Jolanty Byczyńskiej i Jolanty Pietruszki, udali się na wycieczkę autokarową do Krakowa. Do miasta Kraka przyjechaliśmy około godziny 9.30 i nasza przygoda rozpoczęła się spotkaniem z Panią przewodnik. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i otrzymali do ułożenia puzzle, które stanowiły plan zwiedzania. Z berłem udaliśmy się do Smoczej Jamy, gdzie oko w oko stanęliśmy przed ziejącym ogniem smokiem. Kolejnym punktem naszej wędrówki było Wzgórze Wawelskie, dziedziniec Zamku oraz Katedra. Następnie udaliśmy się obejrzeć prezentację multimedialną pt. „Kraków w legendach”. Spacerem poszliśmy na Rynek Główny, gdzie wysłuchaliśmy hejnału mariackiego i zakupiliśmy pamiątki. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie krakowskiego ZOO.

Tam podziwialiśmy wiele gatunków egzotycznych zwierząt oraz piękny jesienny krajobraz. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę historyczną, przyrodniczą i zachęciła do dalszych podróży po Polsce.