• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Judyta Bolanowska w 5 najlepszych lekkoatletek województwa podkarpackiego!

Dnia 25 września 2019 roku na stadionie CWKS Resovii w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 700 zawodników z 25 powiatów wyłonionych z eliminacji powiatowych.
Oficjalnej inauguracji dokonała Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.
Rewelacyjnie w zawodach spisała się Judyta Bolanowska (ubiegłoroczna indywidualna mistrzyni województwa w czwórboju lekkoatletycznym, wicemistrzyni województwa w rzucie piłeczką palantową, piłkarka ręczna UKS Handball Posada Górna) zajmując w skoku w dal 5. miejsce na 33 startujące zawodniczki. Do 3. miejsca zabrakło jej tylko 15 centymetrów a do złota 40.

Jest to bardzo dobry występ zważając na fakt, iż większość zawodniczek to trenujące lekkoatletki. (Judyta startowała bez kolców)!
Nieco gorzej spisały się dwie pozostałe nasze zawodniczki, Diana Kolanko zajęła 27. miejsce w skoku w dal a Julia Przybylska 24. miejsce w biegu na 300 metrów.
Dziewczęta udowodniły, że trenując piłkę ręczną można z powodzeniem rywalizować z najlepszymi lekkoatletkami województwa.
Brawo dla Judyty, Diany, Julii i trenera Grzegorza Argasińskiego!