• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spacer klas szóstych na Zamczysko

W dniu 24 września 2019 roku klasy szóste udały się na pieszą wycieczkę, której celem było zdobycie Góry Zamkowej. O godzinie 8.00 uczniowie, pod opieką wychowawców: Pani Marii Szczepaniak i Pana Artura Piotrowskiego oraz Pana Grzegorza Argasińskiego, wyruszyli spod szkoły w kierunku uzdrowiska. Spacerkiem przez Park Zdrojowy skierowali się w stronę lasu. Szli ścieżką przyrodniczą, zatrzymując się przy punktach informacyjnych o tematyce przyrodniczej, historycznej czy krajobrazowej. W wyznaczonych miejscach mogli odpocząć i posilić się, aby ruszyć w dalszą drogę, która miejscami nie była łatwa. Mimo to wszystkim udało się dotrzeć na szczyt góry, która wznosi się 568 m n.p.m. Swą nazwę zawdzięcza zamkowi, który prawdopodobnie znajdował się w dolinie Taboru. Ze zboczy góry wypływa większość wód mineralnych, które dały początek uzdrowisku. W drodze powrotnej szóstoklasiści wstąpili do pijalni na degustację tych wód.
Dzień ten na pewno należał do udanych i miło spędzonych.