• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyprawa trzecioklasistów na Przymiarki

W dniu 24 września w ramach obchodów Dnia Turystyki uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami Panią Klaudyną Trygar-Kubusiak, Alicją Zajdel oraz Jolantą Byczyńską udali się na wycieczkę pieszą na grzbiet górki w Beskidzie Niskim-Przymiarki. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od przedstawienia uczniom celów wycieczki oraz odpowiedniego zachowania się w lesie. Zwarci wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8.15. Idąc przez Rymanów Zdrój, podziwialiśmy urokliwe miejsca w naszym uzdrowisku. Wędrując lasem, zapoznaliśmy się z jego warstwową budową oraz wsłuchiwaliśmy się w odgłosy śpiewających ptaków. Dochodząc na górę, odpoczywaliśmy przy przydrożnych kapliczkach. Niestety, aura nie dopisała nam, gdyż całe niebo pokryte było gęstymi chmurami oraz mgłą. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, powróciliśmy do szkoły.