• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zajęcia z robotyki na Uniwersytecie Rzeszowskim

Dnia 19 marca 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły drugi raz udała się na zajęcia z robotyki w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Spotkanie rozpoczęło się od odwiedzenia interaktywnej wystawy Ekspolatorium. Ekspozycja składa się ze stanowisk prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy, m.in. z matematyki, biologii, fizyki. Zwiedzający mogą sprawdzić, dobrze się przy tym bawiąc, jak w praktyce działają prawa poznane na lekcjach w szkole. Szczególnie zaciekawił ich model ucha, który po podłączeniu do prądu, pokazuje w jakim sposób ludzkie ucho odbiera dźwięk. Można było przeprowadzić operację na misiu, rozwiązać logiczne łamigłówki czy zbudować z most klocków według pomysłu Leonarda da Vinci.
W drugiej części warsztatów uczestnicy, pod kierunkiem specjalisty, montowali strzelające roboty. Następnie je zaprogramowali i zaprezentowali co ich sprzęty potrafią na wspólnym pokazie. Zajęcia były bardzo interesujące. Uczniowie w nich uczestniczący nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.