• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Na słodko kończymy karnawał

„Życie jest jak czekolada”.

Xavier Brebion

W dniu 5 marca 2019 roku uczniowie klas VIIA i VIIB zorganizowali dla społeczności szkolnej kiermasz domowych ciast i ciasteczek. W taki sposób, w wigilię środy popielcowej, postanowili uczcić ostatki. Upiekli pyszne babeczki, rurki z kremem, czekoladowe muffiny, rogaliki z powidłem śliwkowym i ciasta. Wielkim powodzeniem cieszył się sernik z rosą, lukrowany makowiec, pachnący bakaliami mazurek i szarlotka na kruchym cieśnie. Zadowoleni byli także amatorzy wieloowocowych galaretek z bitą śmietaną, ponieważ ich przysmak także znalazł się na stole. Zainteresowanie słodkościami przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż ciasta i ciasteczka rozeszły się niczym świeże bułeczki. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialni byli wychowawcy klas siódmych: Pani Alicja Szymanowska i Pan Waldemar Kilar.