• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nagrody w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
każdy dom i każdego z nas.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
niosą wszystkim betlejemski blask”.

W dniu 6 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wielki sukces odniosła Julia Deptuch z klasy 2a, zdobywając 1. miejsce, Maja Lorenc uczennica klasy 2b, która pięknie wyśpiewała 2. miejsce oraz Anna Ziajka z klasy 2b, której przyznano 3. miejsce. Ponadto nasi uczniowie zostali nagrodzeni wyróżnieniami: Maja Penar uczennica klasy 2a, Julia Szepieniec z klasy 2b oraz Amelia Malinowska uczennica klasy 3a. Wysokie 3. miejsce zdobyły również gimnazjalistki z IIIB: Sylwia Gładysiewicz oraz Otylia Landsmann. Noworoczny koncert zakończył się wręczeniem nagród.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.