• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Apel Bożonarodzeniowy

Dnia 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole obejrzeliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas 4a i 4b. Piękna scenografia wprowadziła uczestników w świąteczny klimat. Młodzi artyści przedstawili ciekawą wersję jasełek wykorzystując sceny biblijne związane z okresem bożonarodzeniowym: „Radość aniołów zwiastujących Dobrą Nowinę”, „Przybycie pasterzy do Szopki Betlejemskiej”, „Pokłon Trzech Króli”. W wykonaniu uzdolnionych wokalistów naszej szkoły usłyszeliśmy kilka pięknych kolęd i pastorałek. Oglądając przedstawienie i słuchając kolęd mieliśmy okazję dotknąć tajemnicy miłości Boga, który posłał swojego Syna na świat: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” [J3;16].

Na zakończenie dyrektor szkoły Piotr Cisek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznemu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.
Tegoroczne jasełka mieliśmy okazję przeżywać dzięki pracy i zaangażowaniu Pań: Edyty Krukar, Iwony Kuci oraz Bernadety Białas. Dekorację przygotowała Pani Aneta Skóra a oprawę muzyczną Pan Bogusław Malinowski.