• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Andrzejki dla klas 0-3

W dniu 29 listopada 2018 roku odbyły się szkolne andrzejki dla uczniów klas 0-3. Dzięki wróżbitom z klasy 3a mogliśmy dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż, kim będziemy w przyszłości, jakim samochodem będziemy jeździć oraz jakie imię będzie miał przyszły chłopak lub dziewczyna. Wróżono z kart, kubków, serduszek, butów, gwiazd, było też koło fortuny. Wróżbici podeszli do swojego zadania bardzo profesjonalnie i z dużym przejęciem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się ,,moda gazetowa”, poprzedzona wykonaniem stroju z gazety i zaprezentowaniem go. A pokaz godny był niejednego światowego wybiegu. Podczas zabawy muzyka była świetna i panowała cudowna atmosfera.