• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Bajkowy Dzień Zabaw

„Bajka jest dobra na wszystko
Na nudę i niepogodę.
Nie możesz wyjść na podwórko?
Wyrusz po żywą wodę!
Poznaj magiczne słowa,
Pokonaj złego smoka,
Pozwól się...zaczarować”.

Ewa Stadtmüller

W dniu 27 listopada 2018 roku zorganizowano dla uczniów klas 0-3 Bajkowy Dzień Zabaw, bowiem w listopadzie przypadają Dzień Postaci z Bajek i Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku obchody tych świąt w naszej szkole zostały połączone w jedną imprezę. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu bajkowych postaci. Każdy uczestnik zabawy mógł zaprezentować swój strój i przedstawić się publiczności. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach, quizach i konkursach. Rozwiązywały zagadki, rebusy ukryte w różnobarwnych balonikach, wcielały się w bajkowe postacie w opowieściach ruchowych. Z wielkim zaangażowaniem rywalizowały w konkursach sportowych, takich jak: „Bieg misiowej rodzinki”, „Bajkowy tor przeszkód”, „Zatrute jabłko” i „Złota rybka w sieci”.

Każdą klasą opiekowały się starsze koleżanki z gimnazjum, które w tym dniu przeobraziły się we Wróżki. Impreza zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz rozdaniem bajkowych dyplomów. Ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.