• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Projekt trzecioklasistów

W dniu 29 października 2018 roku w klasie 3a nastąpiło podsumowanie projektu „Nasza Ziemia”. Głównym celem jego realizacji było: rozwijanie twórczej aktywności dzieci, kształcenie kreatywności, pomysłowości i samodzielności. Uczniowie podzieleni na 2 osobowe zespoły, według wcześniej ustalonego planu, gromadzili materiały i wiadomości na temat jednego z losowo wybranych 7 kontynentów. W swoich projektach uwzględniali jego położenie, klimat, faunę i florę, atrakcje turystyczne i ciekawostki. Wiadomości czerpali z różnych źródeł informacji: książek popularno - naukowych, internetu, albumów, pracowali z globusem, mapą, korzystali z tablicy interaktywnej. Efekty swojej pracy prezentowali na forum klasy. W wyniku wspólnych działań powstała mapa świata.
Realizacja projektu przyniosła dzieciom wiele radości z możliwości odkrywania, tworzenia, dyskutowania i współpracy w zespole. Pozwoliła bliżej poznać niezwykłe miejsca na Ziemi.