• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zajęcia profilaktyczne w klasach 0-3

„Koleżanko i kolego pamiętajcie słowa te:
Zdrowe zęby to podstawa, trzeba pielęgnować je!”

Na przełomie września i października uczniowi klas 0 - 3 wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących higieny jamy ustnej „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. Głównym celem programu było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad dotyczących higieny jamy ustnej. Oprócz tego uczniowie nabyli wiedzę na temat doboru szczoteczki, pasty i konieczności czyszczenia powierzchni między zębami nitką dentystyczną.
Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się w tym ważnym okresie kiedy następuje wymiana uzębienia. Na podstawie piramidy żywieniowej omówiliśmy wpływ pokarmów na stan naszych zębów i zdrowia całego organizmu.

Zęby mleczne zaczynają się kształtować jeszcze przed urodzeniem, a ich wyrzynanie rozpoczyna się między 6 a 7 miesiącem życia. Odgrywają one ważną rolę w żuciu pokarmów, prawidłowej wymowie, wpływają na wygląd człowieka, a także utrzymują miejsce dla zębów stałych. W wieku od 5 do 7 roku życia korzenie zębów mlecznych rozpuszczają się, a zęby ulegają rozchwianiu i wypadają ustępując miejsca zębom stałym. Dzieci w klasie pierwszej zaczynają tracić zęby mleczne i jest to naprawdę ostatni dzwonek aby zapobiec zaatakowaniu próchnicą zębów stałych. Co więcej, próchnica zębów mlecznych przenosi się na nowo wyrzynające się zęby stałe. Stąd też tak ważne jest przekazanie dzieciom tych  informacji aby zapobiec późniejszym problemom.
W najbliższym czasie w naszej szkole będzie funkcjonował gabinet stomatologiczny. Dzięki temu uczniowie będą mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy i porady. Liczymy na to, że ta inicjatywa poprawi świadomość dzieci.
Zajęcia profilaktyczne przeprowadziła pedagog szkolny Ewa Barańska.