• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zwycięstwo drużyny chłopców w turnieju piłkarskim

W dniu 18 października 2018 roku, na boisku piłkarskim we Wróbliku Szlacheckim odbył się turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2006 i młodsi. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn z terenu Gminy Rymanów (Milcza, Klimkówka, Posada Górna, Wróblik Szlachecki, Rymanów, Sieniawa), które zostały podzielone na 2 grupy. Chłopcy z Posady Górnej w swojej grupie wygrali obydwa mecze: z Wróblikiem Szlacheckim 5:0 i z Milczą 3:0. W meczach półfinałowych Klimkówka pokonała Milczę 3:0, zaś Posada Górna wygrała z Rymanowem 2:0. W finale nasza drużyna po dobrym meczu wyraźnie pokonała Klimkówkę 4:0. 3. miejsce wywalczyła drużyna z Milczy.

Kolejność końcowa:

 1. Posada Górna
 2. Klimkówka
 3. Milcza
 4. Rymanów

Skład naszej drużyny: Mikołaj Kowalski, Szymon Anczakowski, Szymon Bober, Karol Mazurkiewicz, Przemysław Małek, Mikołaj Ostrowski, Kacper Wiśniowski, Mikołaj Kuzak, Patryk Krukar. Gratulacje!