• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci, bowiem czytanie na głos pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, wzbogaca słownictwo oraz uczy samodzielnego myślenia.
W tym roku szkolnym czytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W role lektorów wcieliły się Panie uczące w klasach 0–3 szkoły podstawowej. Dzieci wysłuchały, z wielką uwagą i ciekawością, rozdziału opowiadającego przygodę Jeża Jerzyka, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Akcja czytania tej właśnie książki wynikła stąd, że sieć sklepów Biedronka bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Głośnego Czytania. Nasza szkoła otrzymała promocyjny pakiet: kilka książek o przygodach Słodziaków, maskotki z Gangu Słodziaków, albumy „Czytaj codziennie!” dla dzieci i zestaw specjalnych naklejek ze Słodziakami.

Wszyscy uczniowie otrzymali albumy do zbierania naklejek, które mają zachęcać do codziennego czytania, a każda klasa obdarowana została pamiątkową maskotką. Bóbr Borys. Ryś Rysio, Sowa Zosia, Zajęczyca Zuzia, Jeż Jerzyk i Lis Lucek będą przypominać dzieciom o codziennym czytaniu.
Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Na prace plastyczne czekamy do 15 października. Nagrodzeni zostaną wykonawcy, którzy samodzielnie, starannie i w oryginalny sposób zilustrują przygody ulubionych Słodziaków.