• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

„Praca wytrwała zwycięża wszystko”.

Wergiliusz

W dniu 3 września 2018 roku mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Marka Zajdla w kościele w Rymanowie Zdroju zainaugurowaliśmy rok szkolny 2018/2019. Główna część uroczystości odbyła się na dziedzińcu Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Niezwykle doniosłym wydarzeniem było wprowadzenie sztandaru przez poczet i wspólne odśpiewanie hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”. Pan dyrektor Piotr Cisek powitał wszystkich obecnych – uczniów, nauczycieli i rodziców. Poinformował, że w bieżącym roku szkolnym naukę pobierać będzie 292 uczniów pod kierunkiem 36 nauczycieli i wychowawców. Zwrócił uwagę, ze przed uczniami i nauczycielami kolejny rok wytężonej pracy; wielu zadań i obowiązków, oraz możliwości odnoszenia sukcesów oraz pokonywania trudności. Życzył uczniom, by czas spędzony w tej szkole stał się dla nich przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia marzeń.
Pan dyrektor przypomniał, jak ważną rolą rodziców jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i oparcia uczuciowego w sytuacjach nowych i trudnych, których w szkole i w otaczającym je środowisku jest wiele.

Zaakcentował, że rodzice muszą starać się być blisko dziecka, słuchać jego relacji ze szkolnych przeżyć i w ten sposób uczestniczyć w jego życiu, w jego szkolnej drodze. Powinni również tak organizować jego życie w domu, by sprzyjało nie tylko osiąganiu powodzenia w nauce, ale też w rozwiązywaniu problemów w uzyskiwaniu samodzielności, poczucia obowiązku i odpowiedzialności.
W słowie skierowanym do nauczycieli, przytoczył słowa Jana Pawła II „Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”
Pan dyrektor przypomniał krótko o tragicznym wrześniu 1939 roku, kiedy to państwo polskie zostało napadnięte od zachodu przez Niemcy, a od wschodu przez Związek Radziecki. Podczas II wojny światowej śmierć poniosło wielu mieszkańców Posady Górnej, których nazwiska wyryto na tablicy pamiątkowej, przytwierdzonej do frontowej ściany szkoły. Dyrektor podkreślił, że trzeba pamiętać o swych korzeniach i historii własnego narodu, dlatego poprosił delegację uczniów o zapalenie symbolicznego znicza, a my wszyscy minutą ciszy oddaliśmy hołd pomordowanym naszym rodakom.
Kończąc swe wystąpienie, Pan dyrektor życzył zebranym, by nie zabrakło im cierpliwości, kreatywności i odwagi w codziennej nauce i pracy.