• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Jan Jurasz i Karolina Rygiel laureatami IV Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ!

„O mowo polska, ty ziele rodzime,
Niechże cię przyjmę w otwarte ramiona”.

Stanisław Wyspiański

W dniu 30 maja 2018 roku poznaliśmy ostateczne wyniki finałowych zmagań IV Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ, do którego przystąpili uczniowie 10 kwietnia br. Tekst autorstwa prof. dr. hab. Kazimierza Sikory zatytułowany „Za mundurem panny sznurem”, opowiadający pół żartem, pół serio o uroku niewieścim, nafaszerowany był pułapkami ortograficznymi. Dlatego tym cenniejszy okazał się sukces uczniów naszej szkoły. Jan Jurasz z klasy IIIA zdobył tytuł laureata 2. miejsca, natomiast Karolina Rygiel (kl. IIIA) uplasowała się na 3. pozycji. Tuż za podium w gronie uczniów szkół podstawowych znalazła się Aleksandra Hanus (kl. 6a). Gratulacje! Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.
Przypomnijmy, że do zawodów finałowych awansowało 9 reprezentantów z Posady Górnej. Byli to: Aleksandra Hanus i Izabela Siręga (ze szkoły podstawowej), a także: Marcelina Hanus, Zuzanna Hanus, Martyna Jasina, Jan Jurasz, Anna Kuszel, Karolina Rygiel i Martyna Sękowska (z gimnazjum). Ogółem w dyktandzie wystartowało kilkuset uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego.

Dodajmy, że od trzech lat święcimy tryumfy w zawodach ortograficznych, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie, ponieważ w ubiegłym roku Jan Jurasz zdobył tytuł II Wicemistrza Polskiej Ortografii, a w II edycji Krośnieńskiego Dyktanda jego brat Karol Jurasz został Mistrzem Polskiej Ortografii. Emilia Chmiel wywalczyła wówczas 3. miejsce. O uroczystości wręczenia nagród tegorocznej edycji dyktanda poinformujemy niebawem.