• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piknik klasy 5a

Dnia 25 maja 2018 roku uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią udali się na piknik na trawie – al fresco. Ideą tej formy wypoczynku jest spożywanie posiłku na łonie natury – w parku, nad jeziorem – podziwianie piękna przyrody lub wydarzenia artystycznego. Jedzenie to nie wszystko, równie ważny jest czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, wspólne rozmowy, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Symbolami pikniku są koc oraz kosz z jedzeniem, a przede wszystkim dzielenie się z innymi.
Piątoklasiści znakomicie przygotowali się do tego wydarzenia. Zaopatrzeni w koce i kosze pełne kanapek, słodyczy i napojów uczennice i uczniowie spędzili piątkowe przedpołudnie na pikniku. Wspólnie spędzony czas sprawił, iż wszyscy otrzymali zastrzyk energii i sił na nadchodzący tydzień.