• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w trzech konkursach tematycznych, upamiętniających życie i działalność hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej, nazywanej Panią Rymanowa, społeczniczki, publicystki, zielarki, patriotki, obdarzonej wieloma talentami i zdolnościami Patronki naszej szkoły.
Dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej zorganizowaliśmy Konkurs Plastyczny „Gdzie Taboru lśniąca wstęga wije się”. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Dowolną techniką wykonajcie prace, pokazujące wyjątkowość Rymanowa Zdroju i jego unikalne piękno, zastygłe w zabytkowej architekturze, otoczonej wspaniałą, beskidzką przyrodą.
Do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej adresowany jest Konkurs Literacki „Hej, las rymanowski za mgłą”. Więcej informacji przeczytacie TUTAJ. Napiszcie ciekawe opowiadania, legendy, listy, a także wiersze białe lub rymowane, zainspirowane postacią naszej Patronki, która nie szczędziła sił i trudów, lecząc chorych, kształcąc wiejską biedotę, budując od podstaw uzdrowisko, sławne dziś w całej Polsce.
Natomiast uczniom klasy 7 szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum dedykujemy Konkurs Fotograficzny „Tam jest moje miejsce”. Regulamin dostępny jest TUTAJ. Zadanie polega na stworzeniu projektu widokówki  z hasłem „Pozdrowienia z Rymanowa Zdroju”. Karta pocztowa może mieć formę jednego zdjęcia, może być także skomponowana z kilku fotografii.

Czekamy na Wasze prace! Laureaci otrzymają nagrody, ufundowane przez dyrektora szkoły Pana Piotra Ciska, a uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów odbędzie się podczas obchodów Dnia Patrona 30 maja 2018 roku.