• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nominacje do finału XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem”.

Wisława Szymborska

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w kinie „Sokół” w Rymanowie odbyły się eliminacje gminne XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Rymanów. Ich wystąpienia oceniało jury w składzie: Pani Irena Nowotarska – nauczycielka języka polskiego, Pani Monika Rygiel – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie, Pani Jolanta Feszczuk – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie.
Celem konkursu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Krośnie, jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promocja lokalnych talentów. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej.

Dominowały wiersze Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leopolda Staffa. Bardzo udanie zaprezentowali się uczniowie z Posady Górnej. W kategorii klas 4-6 nominację do finału uzyskały: Aleksandra Hanus, która z niezwykłą ekspresją wygłosiła liryk Adama Asnyka „Miejmy nadzieję”, oraz Izabela Siręga, recytująca sensualną „Kołysankę więzienną” Andrzeja Kołakowskiego. W gronie gimnazjalistów uznanie jurorów zdobyła sztuka recytacji zaprezentowana przez Martynę Jasinę, którą usłyszeliśmy w liryku Dariusza Malejonka „Jedna chwila”, opowiadającym o trudnym życiu „panien wyklętych”, walczących po zakończeniu II wojny światowej w polskim podziemiu antykomunistycznym.
Przesłuchania finałowe odbędą się 23 kwietnia br. w Zespole Szkół w Iwoniczu. Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki! Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.