• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Spotkania wielkanocne w klasach edukacji wczesnoszkolnej

W dniu 28 marca 2018 roku w klasach młodszych odbyły się klasowe, uroczyste spotkania wielkanocne. Głównym ich celem było: podtrzymanie zwyczaju wspólnego świętowania, uświadomienie piękna i znaczenia polskich tradycji oraz wdrażanie do radosnego przeżywania Wielkiej Nocy. Podczas spotkań dzieliliśmy się jajkiem, składaliśmy sobie życzenia, rozmawialiśmy o kultywowanych zwyczajach i tradycjach. Na stołach królowały jajka, chrzan, ser, wędliny i babki. Był baranek, pisanki i barwinek. Nie zabrakło też zabaw z kurczakiem, zajączkiem, wiosennych piosenek i wyjątkowego nastroju. Wszystko przypominało, że Wielkanoc tuż, tuż.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu klasowych spotkań.
Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej: Klaudyna Trygar - Kubusiak, Monika Rygiel, Jolanta Byczyńska, Maria Niemczyk, Magdalena Kasperkowicz i Urszula Koźma.