• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyjazd na lodowisko do Sanoka

„Sprawność fizyczna jest nie tylko jednym z najważniejszych kluczy do zdrowego ciała,
 jest podstawą dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej”.

John F. Kennedy

Dnia 9 marca 2018 roku uczniowie z klas: IIIa gimnazjum, 7a oraz 6b szkoły podstawowej pod opieką Pani Urszuli Chmiel i Pani Edyty Krukar spędzili 1,5 godziny na lodowisku w Sanoku. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy oraz pokazy jazdy figurowej na lodzie zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni stawiali pierwsze kroki, trzymając się kurczowo bandy. Wszystkim jednak dopisywał humor i z twarzy nie schodził uśmiech.
Nasza szkoła oprócz tego, że stawia na wysoki poziom nauczania, promuje wśród dzieci i młodzieży aktywne formy wypoczynku. Wycieczka na łyżwy, to nie tylko doskonalenie indywidualnych umiejętności, ale również hartowanie i uodpornienie organizmu.

Mamy nadzieję, że po takim wyjeździe apetyt na aktywność fizyczną będzie większy i uczniowie będą chętniej czynnie wypoczywać, a nie spędzać swój wolny czas przed komputerem czy z komórką w ręku.