• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA”

W dniach 6, 7 i 8 marca 2018 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym – wśród języków do wyboru znalazły się język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski oraz rosyjski.
W dniach 6 i 7 lutego przed Jury konkursowym zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej. W pierwszym dniu konkursu uczeń klasy 3a Gracjan Tworek zajął 2. miejsce na podium po wykonaniu utworu „What’s the weather like today?”. Dnia 7 marca Aleksandra Hanus z klasy 6a deklamowała wiersz „English Pronunciation”; uczennica ujęła Jury oraz widzów znakomitą prezentacją wiersza i zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

Sukces odniosła również Oliwia Szybka, uczennica klasy 5a, która zdobyła wyróżnienie śpiewając kultowy utwór zespołu Metallica „Nothing Else Matters”. Ponadto Jan Fabisz, Karol Mazurkiewicz, Miłosz Cetnarski, Angelika Gacek, Aleksandra Rygiel oraz Milena Szaran otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Podczas trzeciego dnia zmagań konkursowych znakomicie zaprezentowali się uczniowie gimnazjum. Konkurs otwierali recytatorzy. Karol Jurasz z klasy IIIa zaprezentował wiersz „If” – dobry warsztat recytatorski i duże umiejętności językowe pozwoliły Karolowi uplasować się na 1. miejscu. Jan Jurasz, uczeń klasy IIIa, żywiołowo zinterpretował utwór „The Battle” zdobywając nagrodę Grand Prix. Ogromne wrażenie na publiczności i Jury wywarł występ Oliwii Staroń, która zaprezentowała utwór „When we were young” i wywalczyła 1. miejsce na podium. Sylwia Gładysiewicz z klasy IIb w duecie z Dawidem Kuczwarem z klasy IIIa zaśpiewali piosenkę „Love yourself” i zdobyli wyróżnienie. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy za udział i upominki od organizatora.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywały Panie: Alicja Szymanowska, Agnieszka Kwolek – Śliwka oraz Pan Bogusław Malinowski.