• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki konkursu mitologicznego!

„Mity są metaforami duchowych mocy człowieka,
a te same moce, które przenikają nasze życie,
przenikają też życie wszechświata”.

Joseph Campbell

W dniu 27 lutego 2018 roku piątoklasiści, pod kierunkiem Pań: Jolanty Pietruszki i Alicji Kabiesz, przenieśli się w czasy starożytnych Greków i stanęli do II Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”.
Dzięki znajomości mitów uczniowie mogą rozbudzać swoje zainteresowania kulturą śródziemnomorską, poznawać starożytny świat greckich bogów i bohaterów, a także rozwijać swoją wyobraźnię. Startujący w nim uczniowie wykazali się ogromną wiedzą mitologiczną, tzn. znajomością mitów i pojęć z nimi związanych oraz związków frazeologicznych. Uczestnicy imprezy zmagali się m.in. z historią o: powstaniu świata, narodzinach bogów, Prometeuszu, Tezeuszu, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, puszce Pandory, czy nici Ariadny.

Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł Annie Dąbrowskiej i Julii Malinowskiej, na drugim miejscu uplasowała się Natasza Korobczenko, a trzecią lokatę zajęli ex aequo: Mikołaj Kuzak i Rafał Nowak. Pani wicedyrektor pogratulowała nagrodzonym sukcesu i wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy.