• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki „Alfika Matematycznego”

„Matematyka wyposaża nas w coś jakby nowy zmysł”.

Charles Robert Darwin

Dnia 16 stycznia 2018 roku poznaliśmy wyniki Konkursu Alfik Matematyczny. Udział w konkursie ogólnopolskim dał uczniom niepowtarzalną szansę porównania swojej wiedzy i umiejętności z rówieśnikami z innych szkół, województw i kraju. Uczeń klasy IIIa gimnazjum - Karol Jurasz zdobył 1. miejsce w województwie i w nagrodę otrzymał pendrive’a, a jego brat Jan Jurasz zajął 31. pozycję. W szkole podstawowej najwyższy wynik uzyskał Dawid Penar z klasy 4a, który uplasował się na 30. miejscu w województwie. Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku otrzymał uczeń klasy 6b – Jan Telega, który zajął 42. pozycję. Gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów matematycznych!